• info@erec.co.ir
  • 031 36244002-9
راه اندازی سیستم گزارش مکانیزه ارقام (سیگما) در برق منطقه ای اصفهان
تاریخ : یک شنبه 22 دی 1398
گروه : اخبار عمومی
تعداد بازدید : 5 بار
چکیده : سیستم گزارش مکانیزه ارقام (سیگما) در ایستگاه های انتقال شرکت برق منطقه ای اصفهان نصب و راه اندازی و بهره برداری شد.

راه اندازی سیستم گزارش مکانیزه ارقام (سیگما) در برق منطقه ای اصفهان

سیستم گزارش مکانیزه ارقام (سیگما) در ایستگاه های انتقال شرکت برق منطقه ای اصفهان نصب و راه اندازی و بهره برداری شد.

به گزارش روابط عمومی برق منطقه ای اصفهان علی اسلامی معاون بهره برداری این شرکت عنوان کرد : پروژه تجهیز ایستگاه های انتقال از نوع کانونشنال به سیستم HMI در راستای جلوگیری از خطای انسانی در ایستگاه های انتقال برق منطقه ای اصفهان اجرا گردید.

مهندس اسلامی افزود: يکي از اهداف اصلي اتوماسيون سازي در همه صنايع ، کم کردن درصد خطای انسانی و جايگزينی فرایند های سیستمی بجای فرايند هاي سنتي است که در این راستا سيستم HMI از طريق تجهيزات موجود سيستم اسکاداي ديسپاچينگ ، امکانات اجمالي معادل با سيستم هاي SMS را براي اپراتور ايستگاه ها فراهم مي سازد.

معاون بهره برداری در ادامه توضیح داد: از مزایای این طرح جایگزین شدن نرم افزار بجای فرم Log-sheet در راستای افزایش دقت ثبت ارقام و صرفه جویی در هزینه های چاپ فرم ها و همچنین وقت اپراتور است که قبلا بصورت دستی انجام می گرفت.

وی در پایان اذعان داشت : با این وجود ، مسئوليت اپراتور صحت سنجي مقادير ثبت شده ، کنترل هشدارهاي Off-Limit شدن مقادير و ثبت دستي مقاديري همچون جریان و ولتاژ شارژ ها ، دمای ترانس و شرایط جوی می باشد که هنوز اتوماسيون سازي نشده اند.


خبرنگار: رضا عارضی


اخبار مرتبط :
اخبار مرتبطی یافت نشد

آمار بازدیدکنندگان   کل: 41028     امروز: 90