• info@erec.co.ir
  • 031 36244002-9
انجام پروژه هاي تحقيقاتي شرکت برق منطقه اي اصفهان توسط شرکتهای دانش بنيان
تاریخ : شنبه 14 آبان 1401
گروه : اخبار عمومی
تعداد بازدید : 20 بار
چکیده : همزمان با سال "تولید ، دانش بنیان و اشتغال آفرین" وبه منظور اجرایی نمودن منویات رهبر معظم انقلاب در راستای حمايت از توليد دانش بنيان ، تعداد3 پروژه تحقيقاتي درشرکت برق منطقه اي اصفهان توسط شركتهای دانش بنيان اجرا و با موفقیت خاتمه یافته و 2 پروژه نيز در دست اجرا می باشد.

به گزارش روابط عمومي برق منطقه اي اصفهان مهندس رسول موسی رضايي مدير عامل اين شرکت گفت: حمايت ازتوليد دانش بنيان و فناور و اشتغال آفرين با هدف کلان افزايش تعداد شرکتهای دانش بنيان و فناور فعال در صنعت آب و برق و اشتغال مستقيم آنها  و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات از مهمترين اهداف و برنامه های برق منطقه اي اصفهان ميباشد.

مهندس موسی رضايي افزود: از پروژه های خاتمه یافته که توسط یکی از شركتهای دانش بنيان شهرك علمي تحقيقاتي اصفهان انجام شده و در تعدادی از پستهای فوق توزیع کشور به صورت نمونه اجرا شده است، بومي­سازي و يکپارچه­سازي کامل نرم افزار و سخت افزار سيستم اتوماسيون در پستهاي فوق توزيع است.

 مدير عامل برق منطقه اي اصفهان افزود: دسترسی سریع به اطلاعات تجهیزات موجود در پست های فشار قوی، پردازش دقیق این داده ها، صدور فرمان وعملکرد صحیح وسایل، نیاز به سیستم های کنترل اتوماسیون در پستهارا اجتناب ناپذیر می کند.به همین منظور و به دلیل توانایی فناوری دیجیتال از جمله بررسی خودکار،چندکاره بودن و سرعت در پردازش و مقرون به صرفه بودن،هم اکنون از این فناوری در اتوماسیون سیستم کنترل پستها استفاده میشود.

وی افزود:در این پروژه دانش فنی طراحی نرم افزار سیستم های اتوماسیون پست تبیین و مراحل طراحی و پیاده سازی یک سیستم نرم افزاری مناسب جهت استفاده در اتوماسیون پستهای فوق توزیع با رویکرد سیستماتیک انجام ونتایج در چند پست نمونه اجرا گردید دانش این سیستم کاملا بومی بوده وبا درنظر گرفتن تمامی نیازهای بهره برداری طراحی شده است.

مهندس موسی رضايي ادامه داد: دومین طرح تحقیقاتی خاتمه یافته اجراشده توسط شرکتهای دانش بنيان برق منطقه اي اصفهان طراحي و ساخت دستگاه آناليز کيفيت توان و  ثبات خطا میباشد که با توجه به گسترش مصرف کننده های حساس درشبکه توزیع نیاز روز افزون به ارتقاء کیفیت توان تحویلی به مصرف کنندگان از الزامات می باشد.

مدير عامل برق منطقه اي اصفهان اضافه کرد: در حال حاضر دستگاههای آناليز کيفيت توان ساخت شرکتهای خارجی می باشند که به علت وجود تحریم با قیمت گزاف و مشکلات فراوان به دست مصرف کننده رسیده و بعضا در مورد مسایلی چون گارانتی،پشتیبانی،تعمیر ونگهداری وتامین قطعات با مشکل مواجه میشوند از طرفی محصولات مشابه داخلی نیز تاکنون دارای تمامی قابلیتهای مربوط به دستگاه اندازه گیری نیست همچنین در این پروژه طراحی وساخت یک دستگاه جهت اندازه گیری تمامی پارامترهای کیفیت توان انجام گردید و دستگاه مذکورقابلیت فالت رکوردر با کلاس دقت بالا را دارا می باشد.

مهندس موسی رضایی طراحی وساخت 3 عدد شارژ مدولار رزونانسی 110 ولت و 2 عدد 48 ولت 20 آمپر برای سیستم LVDC پستهای انتقال و فوق توزیع را دیگر پروژه خاتمه یافته دانش بنيان برق منطقه اي اصفهان عنوان کرد و گفت: یکی از بخشهای مهم سیستم تامین توان پستهای فوق توزیع و انتقال سیستم باتری شارژر بوده و در مکانهایی که توان الکتریکی در آن نیاز به ذخیره ساز دارد به صورت تامین توان اصلی و پشتیبان حائز اهمیت است. وی افزود: در سامانه های کنترلی که هم از نظر امنیتی، مالی و ایمنی تجهیزات دائمی هستند باتری شارژر نقش دو چندانی پیدا می کند و در این پروژه سیستم باتری شارژر ماژولار با اصلاح ضریب توان طراحی و اجرا گردید که به علت استفاده از میکروکنترلر در این مدار، عملا امکان پیاده سازی هرگونه شارژ وجود دارد.

مدير عامل برق منطقه اي اصفهان اذعان داشت : این طرح های تحقیقاتی دانش بنيان دارای عملکرد مشابه و گاها بهتر از نمونه خارجی آن بوده و قیمت تمام شده آن نیز بسیار پایینتر است که با تولید انبوه آن توسط این شرکتهای دانش بنیان مقادیر قابل توجهی صرفه جویی ارزی خواهیم داشت.

مهندس موسی رضایی در پایان افزود: دو پروژه تحقیقاتی شرکت برق منطقه اي اصفهان با موضوع بررسی وتحلیل خطاهای ناشی از دستگاههای اندازه گیری توان الکتریکی و طراحی و اجرای یک شبکه سنسوری برای اندازه گیری پارامترهای غیر الکتریکی همراه با الگوریتم های مربوطه نیز توسط شرکتهای دانش بنیان در حال اجرا میباشد و در مجموع برای اجرای پروژه های فوق، مبلغی معادل 9 هزار میلیون ریال هزینه شده است.


خبرنگار: رضا عارضی


اخبار مرتبط :
اخبار مرتبطی یافت نشد

آمار بازدیدکنندگان   کل: 99111     امروز: 294